...taka sobie zbieranina :-
sobota, 16 sierpnia 2008
Jestem w Makro. Dwie znane mi z widzenia studentki filologii polskiej zastanawiają się nad ceną telewizora. "699 zł + VAT - to ile to będzie? Kurcze... ". Po nieudanych obliczeniach odchodzą ze słowami: "Eee tam, chodź do Tesco. Nie musimy tego liczyć - jesteśmy humanistkami".
Mam pecha nie być fanem Lyncha. A Wojna Polsko-Ruska... Masłowskiej była jedną z dwóch książek, których czytanie porzuciłem po kilkunastu stronach.
(z dyskusji na forum.gazeta.pl) Czy trzeba mieć dyplom, żeby być dziennikarzem? Adwersarz twierdził, że fizyk bez wykształcenia w tym kierunku nie może być dziennikarzem, dlatego uważał, że ja (pracujący podówczas dla magazynu "Chip Special") nie mogę się za takowego uważać.
Jazda samochodem po Atlantyku nieco odbiega od tego, do czego przyzwyczajeni jesteśmy na co dzień. I twierdzenie to pozostaje aktualne nawet dla tych, którzy są już obeznani z jazdą po „złej” stronie drogi.
Wizja życia na odległych wyspach, z dala od kina, teatru czy supermarketu ale nawet większych drzew wydaje się dość egzotyczna. Ilekroć zabierałem kogoś ze sobą w trasę na wyspy Uist pierwsze wrażenie było takie samo - „Rany julek, jak tu pusto! Co ci ludzie tu robią?”. Ale po bliższym poznaniu samych wysp, życie wiedzione przez ich mieszkańców może okazać się bogatsze niż to się wydaje na pierwszy rzut oka.
Wielu emigrantów wyjeżdżających z Polski „za chlebem” zakłada, że to tylko na jakiś czas, na chwilę, odbiją się od dna i wrócą. Ale czy powrót po zakosztowaniu rozkoszy życia w „normalnym kraju” będzie łatwy?
Czyli przygoda z McLellan's Transport (jak opisana na "automobilu).
Czyli jak "ukradłem" zaliczkę, żeby sobie "na czyjś koszt" do Polski pojechać
Pierwotnie ukazało się na forum "Automobil" 26.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "Automobil" 14.10.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 17.09.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 15.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 11.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "Automobil" 06.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 03.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 2.07.06
Pierwotnie ukazało się na forum "automobil" 30.06.06